Системи вентиляції та повітрообміну
Чисте та здорове повітря - важлива складова життя людини.
Жителі приватних та багатоквартирних будинків постійно під впливом присутніх в кімнатному повітрі факторів - пилюки, запаху, гарі та вологості. Протягом перших років після будівництва йде активна емісія газів з часток будівельних матеріалів. Життєдіяльність людини, домашніх тварин, грунтовий газ родон - фактори погіршуючі якість повітря. Не видалене з приміщеня забруднене і вологе повітря проникає в конструкції, провокуючи ріст грибків та плісінні.
Здорове середовище для людини і конструкцій можна створити в будинку з правельним повітрообміном.
В відповідності з нормами ЄС, повітря в будинку повинно оновлюватись кожні 2 години.
Цього можна досягти за допомогою правильно порахованої та змонтованої примусової вентиляції.
Щоб будинок залишався здоровим , він повинен дихати. створюючи створюючи хороші умови для людей, проживаючих в ньому.
З роками такий будинок не втрачає своєї вартості.
Природня вентеляція, організована за допомогою вентеляційних шахт, не відповідає сучасним нормам. Принцип роботи природньої вентиляції - теплий та і більш легкий по відношенню до зовнішнього, повітря піднімається по вертикальній шахто на дах. Такий принцип не діє належним чином ні при яких погодніх умовах: в теплу погоду підйом повітря невеликий, а в морози терле повітря виводиться занадто активно, охолоджуючи приміщення.
Примусова вентеляція забезпечує значно кращу якість повітря в приміщенні. Принцип роботи примусової вентеляції: забруднене повітря виводиться через вмонтований в систему чи стелю вентелі в вентеляційний канал, який закіечується на даху електровентелятором.
Примусова вентеляція забезпечує в будинку рівномірний і керований повітрообмін.
Приклади влаштування вентеляції.
Примусова вентеляція котеджа забезпечується вентелятором на даху.
Кухонна витяжка має окремий вихід на дах.
вентиляція цоколя будівлі і видалення родону.
Будинок з рекуператором
Принцип дії примусової вентиляції з рекуператором: забруднене повітря виводиться з приміщень з сирим і брудним повітрям (туалет, кухня, ванна, комори) через вбудовані в стіну або стелю вентилі в вентиляційний канал, який йде на рекуператор і виводиться назовні за допомогою вентиляційного виходу VILPE® .
Через вбудовану в зовнішню стіну будинку вентиляційну решітку проводиться забір свіжого повітря в рекуператор. Підігріте в рекуператорі повітря спрямовується по воздуховоду через вбудовані в стіну або стелю вентилі в житлові кімнати
Будинок з вентиляційною шахтою
При наявності вентиляційної шахти вентиляція в будинку нерегульована. Взимку за рахунок перепаду температури шахта працює дуже ефективно, виводячи тепле повітря назовні. У теплу пору року шахта не вентилює приміщення, тому що немає різниці температур внутрішнього і зовнішнього повітря і невелика висота шахти приватного будинку не забезпечить достатнього для тяги перепаду тисків. Найчастіше шахта переносить повітря з одного приміщення в інше, поширюючи по дому запахи і бактерії. Знизити тепловтрати і відрегулювати повітрообмін можна, оснастивши шахту електровентилятором. Для цього вентиляційні канали шахти перекривають металевим листом, на який кріпиться електровентилятор VILPE® S-типу. Кількість вентиляторів визначається розташуванням і призначенням каналів шахти. Регулятор вентилятора розташовують усередині будинку в зручному місці. У житлові та спальні кімнати організують приплив свіжого повітря. Для припливу застосовують тарілкові вентилі в стіні або вентиляційні щілини в конструкціях віконних рам
.
Тиха кухня
VILPE® пропонує нове рішення для організації кухонної витяжки - підключення кухонної витяжки до покрівельного вентилятору VILPE®. Така система не тільки безшумна, але і більш ефективна.
Навіть самі сучасні кухонні витяжки не в змозі забезпечити рівень комфорту подібний тому, який досягається при використанні системи VILPE® Тиха кухня.
Тиха робота - не єдина перевага даного рішення. Не менш важливою характеристикою є його ефективність. Завдяки зниженню тиску в вентиляційному каналі, потік відпрацьованого повітря набагато більше в порівнянні із звичайними витяжками.
![]() |
![]() |
Звичайне рішення:
кухонна витяжка
|
VILPE® Тиха кухня:
кухонна витяжка і покрівельний вентилятор
|
ПЕРЕВАГИ VILPE® ТИХА КУХНЯ
- Безшумна робота витяжки
- Висока ефективність
- Мінімальний рівень енерговитрат
- Простота монтажу
- Можливість установки на існуючу вентиляційну систему
- Зручне управління роботою вентилятора
- Підходить практично для будь-якого покрівельного покриття і діаметра вентиляційної труби, а також цегляної шахти
- 100% гарантія водонепроникності і довговічності системи
-
3 ЕЛЕМЕНТА VILPE® ТИХА КУХНЯ
Комплект VILPE® Тиха кухня складається з трьох елементів:
+ + Кухонна витяжка Вентилятор VILPE® Прохідний елемент
Вентилятор E190S
E190S вентилятор використовується для вентиляції приватних будинків, по-квартирної або поверховій вентиляції багатоквартирних будинків та установ. За допомогою S вентилятора можна змінити стару систему природного повітрообміну на примусову. Вентилятор встановлюється на вентиляційну шахту або виведений на покрівлю і закритий кожухом шумопоглиначем. Діаметр вентиляційного каналу 125 мм. Максимальний повітряний потік близько 500 м3/год.
Діаметр труби внутрішній: | 125 мм |
Тип двигуна: | AC (змінний струм) |
Швидкість обертання: | 2350 об/хв |
Номінальна потужність: | 52 W |
Номінальний струм: | 0,23 А |
Робоча напруга: | 230 V/50 HZ |
Регулювання швидкості: | Тиристор або дискретний перемикач |