Для чого використовуються керамічні труби для димоходів?

Будь-який заміський будинок потребує професійної системи опалення. Зазвичай з цією метою використовуються газові, твердопаливні або рідкопаливні котли. Незалежно від принципу роботи, система забезпечується димоходом, що відповідає за відведення продуктів згорання.

Найчастіше зустрічаються димовідводи з цегли, нержавіючої сталі або азбестоцементу. Кращим сучасним варіантом вважаються керамічні димарі, які перевершують свої аналоги за всіма основними характеристиками, включаючи пожежні та санітарні норми.

Стандартна структура передбачає наявність трьох шарів. Внутрішній – спеціальні керамічні труби для димоходів. Середній – теплоізоляція, а зовнішній – захисна оболонка, найчастіше виконана з бетону.

Конструктивно димар складається з фундаменту, підстави та оголовки, яка виходить на дах. При облаштуванні використовується перехідник для підключення до опалювального приладу та вентиляційні решітки. Для огляду, прочищення і ремонту залишається ревізія. Зовні від опадів та вітру захищає дефлектор або спеціальна парасолька.

Керамічні димарі: особливості та переваги

Для виготовлення керамічних труб для димоходів використовується спеціальна вогнетривка глина. Різні моделі підходять для високо- і низькотемпературних котлів, для інших специфічних завдань.

Керамічні димарі мають ряд переваг:

  • Стійкість до високих температур і їх перепадів;
  • Міцність і стійкість до механічних пошкоджень;
  • Висока пропускна здатність за рахунок низької шорсткості;
  • Довговічність конструкції при правильному монтажі та догляді;
  • Відсутність ризику корозії;
  • Оптимальні показники теплопровідності;
  • Висока щільність, яка не пропускає газ крізь стінки конструкції.

Основний мінус керамічного димаря – ціна, але вона сповна окупається високою якістю і надійністю.

Як правильно обрати та купити керамічні димарі?

Є кілька основних критеріїв, які необхідно врахувати, плануючи купити димарі з кераміки. Залежно від конструкції, вони можуть бути одно- або двоходові, з вентиляційним клапаном або без нього.

Висота розраховується індивідуально. Важливо, щоб частина від котла до гирла труби не перевищувала 5 метрів. При занадто великому підвищенні формується аеродинамічний опір, що не дозволяє продуктам згоряння виходити назовні.

Від висоти труби безпосередньо залежить сила тяги. Елемент, який виступає над покрівельним полотном, залежить від типу даху, кута нахилу і віддаленості від коника. Всі параметри регулюються відповідними нормативами, що істотно спрощує вибір.

Керамічні труби від димоходу можуть ховатися в самій споруді або монтуватися на фасаді будівлі. Вони не прив'язані до конструктивних елементів об'єкта, що дозволяє створювати конструкції на свій розсуд. З'єднання модулів прості і максимально стандартизовані, так що при установці і стикуванні не виникає серйозних проблем.

Щоб підібрати і купити керамічні труби для димоходів у м.Львів, зверніться до фахівців нашої компанії «RoofTrend». Ми пропонуємо високу якість в поєднанні з доступними цінами, індивідуальний та кваліфікований підхід, а також вигідні умови співпраці.