Для чого необхідні водостічні системи?

Правильно облаштована водостічна система – обов'язковий елемент будь-якої покрівлі. Конструкції можуть відрізнятися типом і конфігурацією, але всі вони спрямовані на вирішення одних завдань.

Водостік захищає покрівлю, зовнішні стіни, цоколь і фундамент від води чи надмірного зволоження. Волога з даху накопичується в спеціальних жолобах та відводиться по трубах. Це дозволяє істотно продовжити термін служби будівлі, запобігаючи її передчасному руйнуванню.

Також водостічна система виконує естетичну функцію, створюючи цілісну і завершену картину. У повну комплектацію входять всі основані елементи, а також кріплення і допоміжна фурнітура. Круглі або квадратні в перетині конструкції, що відрізняються кольором і зовнішнім виглядом, легко вписуються в архітектуру будинку.

У водостічну систему входять:

  • Ринви, як основний елемент для збору дощової води;
  • Внутрішні і зовнішні кути для обводу виступів;
  • З'єднувачі і заглушки з ущільнювачами;
  • Монтажні кронштейни, хомути і гаки;
  • Воронки для перенаправлення стоку в водостічні труби;
  • Самі труби та коліна з різними кутами.

Водостік: різновиди та особливості

Для виготовлення сучасних водостоків використовуються різні матеріали. Зазвичай це пластик, сталь або різноманітні сплави.

Пластик відрізняється легкою вагою, стійкістю до корозії, вицвітання і агресивного середовища, простотою монтажу та доступною ціною. Полівінілхлорид легко забарвлюється в будь-які кольори. Гладка структура забезпечує високу пропускну здатність та стрімкий рух стоків по жолобу. Основний мінус – невисока стійкість до механічних впливів.

Оцинкована сталь – один з найбільш універсальних, дешевих і практичних матеріалів. Готова конструкція досить міцна, невибаглива і проста в експлуатації. Мінуси – необхідність забезпечення максимального ухилу і стандартний зовнішній вигляд.

Вуглецева сталь з захисним полімерним покриттям має сучасну якість, функціональність і зовнішній вигляд. Серед переваг – міцність і довговічність. Мінуси – вартість та значна вага.

Фішка мідних водостоків – унікальний і неповторний дизайн. Найчастіше такі системи створюються в індивідуальному порядку під конкретний проект. Вони дорогі, вимагають систематичного догляду та мало поширені, але характерне оформлення дозволяє використовувати їх навіть в якості незалежного декоративного елемента.

Як правильно обрати та купити водостічні труби?

Щоб розрахувати водостічну систему, необхідно попереднє вивчення об'єкта. Для зручності жолоби мають стандартизовану довжину. Воронки зазвичай монтуються по кутах будівлі. Їх кількості відповідає кількість стояків. Кріплення та допоміжні елементи краще купувати з додатковим запасом. Це дозволить не турбуватися про облаштування складних ділянок, забезпечення необхідного нахилу та інші завдання.

Підібрати, повністю укомплектувати і купити водостічні системи високої якості та за доступною ціною у м.Львів можна, звернувшись до фахівців нашої компанії «RoofTrend». Ми пропонуємо продукцію відомих брендів, гарантуємо кваліфікований підхід і допоможемо підібрати оптимальне рішення для вирішення конкретних завдань.