Чим відрізняються мансардні вікна та де вони використовуються?

Мансардні вікна – популярне і сучасне рішення, представлене в різних варіаціях. Вони дозволяють ефективніше, комфортніше і красивіше облаштувати простір, створюючи привабливий зовнішній вигляд будівлі та інтер'єр приміщення. Додаткова кімната стане чудовою спальнею, кабінетом, кімнатою відпочинку або майстернею.

Мансардні вікна забезпечують необхідну кількість світла, але для цього необхідно правильно розрахувати і облаштувати конструкцію. При установці важливо досягти герметичності. Всі елементи повинні бути стійкі до атмосферних опадів, морозів та спеки, до ультрафіолету.

Правильна теплозвукоізоляція та вибір склопакетів – гарантія здорового мікроклімату, довговічності і практичності конструкції. Мансардні вікна не знижують енергоефективність будівлі та нічим не поступаються стандартним віконним конструкціям, вигідно відрізняючись від них привабливим зовнішнім виглядом.

Мансардні вікна: різновиди та особливості

Сучасні мансардні вікна відрізняються за конструктивними особливостями. Класифікують такі види:

  • Стандартні дахові вікна. Найчастіше – круглі або квадратні, з однієї рами. Зустрічаються поворотні чи глухі конструкції.
  • Балконні вікна. Разом з мансардними необхідні для переднього і бічного засклення. У закритому вигляді можуть повторювати ухил даху.
  • Надставки. Верхній додатковий елемент створює складну декоративну віконну конструкцію. Найчастіше бувають трикутними або напівкруглими.
  • Нижній елемент. Встановлюється, коли покрівельної висоти недостатньо для двох вертикальних вікон, а одне не справляється з повноцінним освітленням приміщення.
  • Карнизні вікна. Встановлюються вертикально, під мансардними. Використовуються при наявності під дахом високого пристінку.
  • Світловий тунель. Не має безпосереднього контакту з приміщенням. В основі – плафон для розсіювання та світловідбиваюча труба.

Виходячи з матеріалу виготовлення, монтажні вікна можуть бути пластиковими, дерев'яними або алюмінієвими. Вони вибираються з урахуванням експлуатаційних умов, необхідних характеристик і зовнішнього вигляду.

Як правильно обрати та купити мансардні вікна?

Плануючи купити мансардні вікна, необхідно не тільки розрахувати розміри, але і визначитися зі способом відкривання конструкції. Центральна поворотна вісь – класичне і популярне рішення, просте в монтажі та експлуатації. Моделі з бічною віссю також називають мансардним люком. Верхня вісь встановлюється ближче до верхньої межі вікна.

Нижня вісь відкривається вперед і найчастіше використовується в балконних вікнах, в нижній частині. Комбінована поворотна вісь виконує одночасно декілька завдань: верхня дозволяє відкривати вікно назовні для провітрювання, а центральна дозволяє обертати стулку для зручності чищення.

Останні роки все популярнішими стають мансардні вікна з пультом дистанційного керування. Це ще більше спрощує експлуатацію конструкції, дозволяючи управляти з будь-якій зручній позиції. Також це відмінний варіант при великій висоті мансарди та даху, якщо дотягнутися до вікна руками незручно.

Підібрати і купити мансардні вікна підходящої конфігурації у м.Львів можна за допомогою співробітників нашої компанії «RoofTrend». Ми пропонуємо свій багаторічний досвід і кваліфікований підхід для індивідуального вирішення завдань будь-якої складності.