Водовідведення з даху. Як його облаштовують?
Жоден дах не може вважатися повноцінним та завершеним без облаштування водостоку. Водовідвід – найважливіший функціональний елемент, від якого залежить довговічність та надійність всієї покрівлі. Саме він запобігає скупченню і застою дощової вологи або інших опадів.
При виборі та облаштуванні системи враховується конфігурація та кут нахилу даху, тип покриття, структура покрівельного пирога, протяжність схилів, температурний режим в приміщенні, кліматичні особливості, щорічна кількість опадів та інші індивідуальні нюанси.
Основні матеріали для виготовлення елементів системи – пластик, сталь і алюміній. Спеціальні покриття забезпечують стійкість до корозії, температури, пошкоджень чи розтріскування.
Види водовідводів
Залежно від типу конструкції, існує два види покрівельних водовідводів:
- Зовнішній. Для його облаштування використовуються зовнішні труби, жолоби та інші елементи. Класична конструкція складається з підвісних і горизонтальних жолобів, вертикальних труб, тримачів і перехідників, з'єднувачів, кінцевих відводів. Конфігурація ретельно розраховується, щоб забезпечити природний відтік води. Для цього потрібно правильно визначити кути та кількість труб. Зовнішні водовідводи підходять для дахів, вода на яких не замерзає.
- Внутрішній. Універсальна система для будь-яких кліматичних регіонів. Конструктивно складається з приймаючої воронки, стояка та відвідної труби з зовнішнім випуском. Вода стікає з даху навіть під час морозів, після чого відводиться в каналізацію або зовнішню мережу.
Зовнішнє водовідведення також буває організованим або неорганізованим. У першому випадку вода відводиться по звісам карниза, у другому – через жолоби до зовнішніх труб. Внутрішній – більш поширений і універсальний, але також він дорожчий та складніший при монтажі.
При правильно обладнаному водостоку вода з даху відводиться назовні, що зберігає не тільки дахове покриття, але і захищає фасад та фундамент будівлі. Крім того, гармонійно вписана в архітектуру система – ще й самостійний декоративний елемент, з яким будинок здається затишним і обжитим.
Монтаж водовідведення
Розрахунок конфігурації системи водовідведення здійснюється індивідуально. Для зовнішніх систем необхідно пам'ятати:
- Жолоби встановлюються тільки на дахах з ухилом від 150 градусів;
- Відстань між трубами – до 20 м;
- Ухил самих жолобів – від 2%;
- Борти – від 12 см;
- Орієнтовний розрахунок площі труби – 1,5 квадрата перетину на квадрат площі покрівлі;
- Над входами обов'язково встановлюються козирки;
- Частіше зовнішня система застосовується для будівель до 5 поверхів з невеликою щорічною кількістю опадів.
Для внутрішніх водовідводів прийомні воронки розташовуються по поздовжній осі даху. Не рекомендується встановлювати їх біля стін, щоб вони не промерзали при експлуатації.
- Максимальна площа, з якої збирається волога в одну воронку – до 90 квадратів при куті в 45 градусів;
- Для коротких жолобів без додаткових перешкод досить однієї воронки, в іншому випадку – встановлюється ще одна компенсуюча;
- Якщо жолоб оперізує покрівлю, компенсатори розташовуються попарно.
А підібрати і придбати відповідні аксесуари і елементи для облаштування водовідведення з даху допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend».