Жоден дах не може вважатися повноцінним та завершеним без облаштування водостоку. Водовідвід – найважливіший функціональний елемент, від якого залежить довговічність та надійність всієї покрівлі. Саме він запобігає скупченню і застою дощової вологи або інших опадів.

При виборі та облаштуванні системи враховується конфігурація та кут нахилу даху, тип покриття, структура покрівельного пирога, протяжність схилів, температурний режим в приміщенні, кліматичні особливості, щорічна кількість опадів та інші індивідуальні нюанси.

Основні матеріали для виготовлення елементів системи – пластик, сталь і алюміній. Спеціальні покриття забезпечують стійкість до корозії, температури, пошкоджень чи розтріскування.

Види водовідводів

Залежно від типу конструкції, існує два види покрівельних водовідводів:

 • Зовнішній. Для його облаштування використовуються зовнішні труби, жолоби та інші елементи. Класична конструкція складається з підвісних і горизонтальних жолобів, вертикальних труб, тримачів і перехідників, з'єднувачів, кінцевих відводів. Конфігурація ретельно розраховується, щоб забезпечити природний відтік води. Для цього потрібно правильно визначити кути та кількість труб. Зовнішні водовідводи підходять для дахів, вода на яких не замерзає.
 • Внутрішній. Універсальна система для будь-яких кліматичних регіонів. Конструктивно складається з приймаючої воронки, стояка та відвідної труби з зовнішнім випуском. Вода стікає з даху навіть під час морозів, після чого відводиться в каналізацію або зовнішню мережу.

Зовнішнє водовідведення також буває організованим або неорганізованим. У першому випадку вода відводиться по звісам карниза, у другому – через жолоби до зовнішніх труб. Внутрішній – більш поширений і універсальний, але також він дорожчий та складніший при монтажі.

При правильно обладнаному водостоку вода з даху відводиться назовні, що зберігає не тільки дахове покриття, але і захищає фасад та фундамент будівлі. Крім того, гармонійно вписана в архітектуру система – ще й самостійний декоративний елемент, з яким будинок здається затишним і обжитим.

Монтаж водовідведення

Розрахунок конфігурації системи водовідведення здійснюється індивідуально. Для зовнішніх систем необхідно пам'ятати:

 • Жолоби встановлюються тільки на дахах з ухилом від 150 градусів;
 • Відстань між трубами – до 20 м;
 • Ухил самих жолобів – від 2%;
 • Борти – від 12 см;
 • Орієнтовний розрахунок площі труби – 1,5 квадрата перетину на квадрат площі покрівлі;
 • Над входами обов'язково встановлюються козирки;
 • Частіше зовнішня система застосовується для будівель до 5 поверхів з невеликою щорічною кількістю опадів.

Для внутрішніх водовідводів прийомні воронки розташовуються по поздовжній осі даху. Не рекомендується встановлювати їх біля стін, щоб вони не промерзали при експлуатації.

 • Максимальна площа, з якої збирається волога в одну воронку – до 90 квадратів при куті в 45 градусів;
 • Для коротких жолобів без додаткових перешкод досить однієї воронки, в іншому випадку – встановлюється ще одна компенсуюча;
 • Якщо жолоб оперізує покрівлю, компенсатори розташовуються попарно.

А підібрати і придбати відповідні аксесуари і елементи для облаштування водовідведення з даху допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend».