Горище – це дорогоцінні додаткові метри та зручний відокремлений куточок. Використовувати його виключно для зберігання старих речей категорично невигідно. Сучасні матеріали дозволяють облаштувати під дахом повноцінну функціональну кімнату, комфортну і безпечну для проживання.

Наприклад, горище легко перетворити в:

 • Дитячу кімнату. Практично всі діти люблять горища, як щось зовсім особливе, відокремлене і приховане від дорослих очей. Саме тому така кімната напевно порадує дитини, а при правильному утепленні й ізоляції буде ще і найтеплішою та найзатишнішою в будинку. Важливо тільки забезпечити підвищений рівень пожежної безпеки та ізоляції, використовувати екологічні матеріали.
 • Ігрову. На горище легко змістити все те, на що вічно не вистачає місця: іграшки, техніку, цілі іграшкові міста. Це може бути як ігрова для дітей, так і зона відпочинку для дорослих. Наприклад, нарешті можна встановити давно бажаний більярдний стіл.
 • Кабінет. Горищне приміщення максимально ізольоване від решти будинку. Тут завжди тихо і ніхто не турбує – ідеальні умови для роботи.
 • Кімнату для гостей. У будинку, в якому часто затримуються друзі і родичі, ніколи не завадить окрема гостьова спальня, щоб назавжди забути про дивани, крісла та одвічну проблему розміщення.
 • Бібліотеку. Що може бути романтичнішим за нескінченні книжкові полиці та затишний диванчик під самим дахом.
 • Гардеробну. Коли однієї шафи недостатньо, горище можна перетворити на повноцінну розкішну гардеробну з великими дзеркалами і зручними вішаками.

Не варто перероблювати горище в спортзал чи інші приміщення з підвищеним навантаженням на підлогу. Поступово при інтенсивному використанні можна пошкодити перекриття, і тоді знизу потріскається стеля. До того ж, це небезпечно. Такий варіант можливий тільки, якщо він закладений в проект будівництва спочатку, з усіма відповідними укріпленнями.

Що необхідно для облаштування горища?

Ідеальний момент для істотного переобладнання горища – будівництво або капітальний ремонт, коли найпростіше внести суттєві зміни в планування та підібрати бажані будівельні матеріали. У будь-якому випадку, потрібно забезпечити зміцнення перекриттів, високу якість ізоляції, правильно підібрати сходи та вікна.

Основні етапи:

 • Сходи. Повинні бути зручними, довговічними, безпечними та легко митися.
 • Вікно. Може знадобитися установка додаткового дерев'яного каркаса, який витримає його вагу. Також важливо, щоб вікно не продувалося, що не пропускало шум чи вологу. Всі шпарини ретельно закладаються для запобігання втрати тепла.
 • Ізоляція. Утеплення та звукоізоляція – гарантія комфортного мікроклімату.
 • Підлога. При облаштуванні експлуатованого горища необхідно зміцнити перекриття між ним і нижнім поверхом.
 • Опалення. Зазвичай встановлюються радіатори, що підключаються до загальної системи, автономне опалення або електроприлади.
 • Освітлення. Рекомендується не використовувати алюмінієві дроти, а також відмовитися від монтажу в горищному приміщенні розподільних коробок. Основна вимога – безпека.

А підібрати необхідні матеріали і аксесуари для облаштування комфортного та функціонального горища допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend»!