Всупереч поширеним стереотипам, димохід – це не тільки труба для відводу диму при використанні печі або каміна. Його функції набагато складніші та ширші.

Якісна димохідна система – кільцева за своєю суттю. Відпрацьовані гази видаляються в атмосферу. У той же час виникає розрядження в приймальній частині, необхідне для того, щоб в топку засмоктувалося свіже повітря. Саме воно використовується для підтримки горіння, після чого знову видаляється через димохід. Весь процес повторюється по колу до тих пір, поки в топці є паливо.

Неправильно підібраний або неробочий димохід призводить до цільного ряду проблем:

 • Неправильне згоряння палива і збільшення його витрат;
 • Неефективна робота каміна, печі, котла, будь-якого опалювального приладу;
 • Проникнення відпрацьованих газів в приміщення;
 • Загроза виникнення пожежі.

Саме тому димохідна система завжди підбирається індивідуально, з урахуванням всіх стартових умов.

Матеріали для спорудження димоходів

Всі димоходи класифікуються за матеріалами, з яких вони виготовлені:

 • Цегла. Класичний варіант. Міцні, надійні, мають високу теплоємність, забезпечують абсолютну пожежну безпеку. Мінуси – прямокутний перетин, нерівності поверхні, складність монтажу і громіздкість конструкції.
 • Сталеві сендвіч-димоходи. Двоконтурна система з двох труб різного діаметру, занурених одна в іншу. Простір між ними заповнюється утеплювачем. З плюсів – мінімальна теплопровідність, можливість зовнішнього монтажу, простота конструкції. Мінус – висока вартість.
 • Сталеві модулі. Збираються з відрізків сталевих нержавіючих труб. Гладкі, круглі, легкі, стійкі до корозії, утворення конденсату і відкладення сажі, прості в монтажі та ремонті. Мінуси – висока теплопровідність і недовговічність.
 • Кераміка. Порівняно нове рішення. Плюси – гладка поверхня, простота догляду, теплоізоляція, рівна і стабільна тяга, жаростійкість і герметизація. Такі димоходи універсальні для будь-яких опалювальних приладів. Мінус – вартість.

Рідше зустрічаються димарі з недовговічної гнучкої гофрованої труби, дешеві азбестоцементні димоходи для газів температурою до 300 градусів і легкі, гнучкі, але недостатньо міцні та нестійкі до температур полімерні конструкції.

Критерії вибору

Якісний і ефективний димохід повинен підтримувати такі умови, при яких паливо використовується максимально ефективно: тобто згорає повністю та не перевитрачаються.

Основні критерії вибору:

 • Тип, конструкція і принцип роботи опалювального приладу;
 • Тип використовуваного палива;
 • Інтенсивність експлуатації приладу і очікувані навантаження;
 • Особливості конфігурації будівлі, що впливають на монтаж димоходу.

Конструктивно димохідні системи бувають наскрізними або зовнішніми. Наскрізні проходять крізь усі перекриття і виходять з покрівлі. Зазвичай це вертикальні димоходи висотою від 5 метрів для забезпечення гарної природної тяги.

Зовнішні димоходи йдуть в стіну. Для їх монтажу використовуються відводи і двостінні труби. Вони легкі, практичні, компактні і забезпечують сильну тягу, але при цьому більш складні в спорудженні.

Нарешті, димохідна система повинна бути довговічною, простою в обслуговуванні та ремонті. Її установкою займаються виключно професіонали, адже в даному випадку мова йде не тільки про зручність і економію, а й про безпеку.

А підібрати і придбати необхідні матеріали і аксесуари допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend». У своїй роботі ми поєднуємо накопичений досвід з сучасними трендами, щоб пропонувати тільки кращі і якісні рішення.