Які бувають сходи на горище?
Щоб не витрачати даремно цінний простір, мансардні приміщення та горища житлових будинків часто активно використовуються. Це може бути склад для зберігання різних речей або повноцінна кімната – в будь-якому випадку, перш за все необхідно забезпечити зручний доступ.
Для цього використовуються різноманітні сходи, внутрішні чи зовнішні. Внутрішні при цьому значно зручніші, і на те є дві основних причини:
- Таким чином зберігається тепло в приміщенні і мінімізуються втрати тепла;
- Для того, щоб потрапити на горище або мансарду, не доведеться виходити на вулицю.
Сходи на горище класифікуються за типом конструкції.
Розкладні сходи на горище
Найпростіший варіант – складні сходи. Тут і простота конструкції, і відсутність проблем з монтажем. Такі сходи бувають:
- Переносні. Зазвичай драбини і приставні сходи – це тимчасовий варіант, хоча деякі користуються ними на постійній основі.
- Відкидні. Залежно від механізму, бувають важільними, розкладними і ножичними.
- Розсувні. Це розкладні або телескопічні сходи. Вони прості, компактні і легко регулюються. Сюди ж відносяться сходи «гармошки».
Класичні монолітні сходи практично не використовуються в якості горищних за рахунок складності установки та громіздкості конструкції.
Основні матеріали традиційно – дерево, метал та їх поєднання. Таким чином можна створити максимально надійну і довговічну, але разом з тим – легку і компактну конструкцію. Популярний для регулярного використання варіант – дерев'яні східці з металевим каркасом, кріпленнями і функціональними механізмами. Додатково може використовуватися пластикова фурнітура.
Складні системи можуть бути ручними або автоматичними, з використанням електроприводу. Товщина і ширина сходинок, висота, кут нахилу та інші параметри прораховуються індивідуально для конкретного об'єкта.
Висувні сходи на горище
Попри всю різноманітність варіантів, найбільш універсальними і зручними залишаються висувні драбини. Вони компактні і практичні, не займають місця в приміщенні, їх не потрібно постійно переносити, присувати і встановлювати.
За типом механізму висувні сходи класифікують на:
- Ножичні. Металевий каркас складається по типу гармошки. Основний мінус такої конструкції – необхідність регулярного змащення, щоб при частому використанні металеві деталі не почали рипіти.
- Шарнірні секційні. Окремі секції з'єднані шарнірами, за рахунок яких складаються. Розміри першого сегмента відповідають розмірам горищного люка. За рахунок шарнірів такі сходи легкі та рухливі.
- Телескопічні. Телескопічний механізм – секційна конструкція, в якій кожна секція складається в іншу. Такий принцип нагадує вудочку або, власне, телескоп. Телескопічні сходи компактні, прості та невибагливі у використанні.
- Відкидні. Не найзручніші, але найкомпактніші. Ідеальні для нечастого використання. Сходинки кріпляться до основи спеціальними картковими петлями. Складена драбина кріпиться до стіни та практично не займає місця.
А підібрати необхідні матеріали, аксесуари та інші дрібниці для облаштування покрівлі та підпокрівельного простору допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend», поєднуючи багатий досвід з сучасними трендами.