Щоб не витрачати даремно цінний простір, мансардні приміщення та горища житлових будинків часто активно використовуються. Це може бути склад для зберігання різних речей або повноцінна кімната – в будь-якому випадку, перш за все необхідно забезпечити зручний доступ.

Для цього використовуються різноманітні сходи, внутрішні чи зовнішні. Внутрішні при цьому значно зручніші, і на те є дві основних причини:

  • Таким чином зберігається тепло в приміщенні і мінімізуються втрати тепла;
  • Для того, щоб потрапити на горище або мансарду, не доведеться виходити на вулицю.

Сходи на горище класифікуються за типом конструкції.

Розкладні сходи на горище

Найпростіший варіант – складні сходи. Тут і простота конструкції, і відсутність проблем з монтажем. Такі сходи бувають:

  • Переносні. Зазвичай драбини і приставні сходи – це тимчасовий варіант, хоча деякі користуються ними на постійній основі.
  • Відкидні. Залежно від механізму, бувають важільними, розкладними і ножичними.
  • Розсувні. Це розкладні або телескопічні сходи. Вони прості, компактні і легко регулюються. Сюди ж відносяться сходи «гармошки».

Класичні монолітні сходи практично не використовуються в якості горищних за рахунок складності установки та громіздкості конструкції.

Основні матеріали традиційно – дерево, метал та їх поєднання. Таким чином можна створити максимально надійну і довговічну, але разом з тим – легку і компактну конструкцію. Популярний для регулярного використання варіант – дерев'яні східці з металевим каркасом, кріпленнями і функціональними механізмами. Додатково може використовуватися пластикова фурнітура.

Складні системи можуть бути ручними або автоматичними, з використанням електроприводу. Товщина і ширина сходинок, висота, кут нахилу та інші параметри прораховуються індивідуально для конкретного об'єкта.

Висувні сходи на горище

Попри всю різноманітність варіантів, найбільш універсальними і зручними залишаються висувні драбини. Вони компактні і практичні, не займають місця в приміщенні, їх не потрібно постійно переносити, присувати і встановлювати.

За типом механізму висувні сходи класифікують на:

  • Ножичні. Металевий каркас складається по типу гармошки. Основний мінус такої конструкції – необхідність регулярного змащення, щоб при частому використанні металеві деталі не почали рипіти.
  • Шарнірні секційні. Окремі секції з'єднані шарнірами, за рахунок яких складаються. Розміри першого сегмента відповідають розмірам горищного люка. За рахунок шарнірів такі сходи легкі та рухливі.
  • Телескопічні. Телескопічний механізм – секційна конструкція, в якій кожна секція складається в іншу. Такий принцип нагадує вудочку або, власне, телескоп. Телескопічні сходи компактні, прості та невибагливі у використанні.
  • Відкидні. Не найзручніші, але найкомпактніші. Ідеальні для нечастого використання. Сходинки кріпляться до основи спеціальними картковими петлями. Складена драбина кріпиться до стіни та практично не займає місця.

А підібрати необхідні матеріали, аксесуари та інші дрібниці для облаштування покрівлі та підпокрівельного простору допоможуть фахівці нашої компанії «RoofTrend», поєднуючи багатий досвід з сучасними трендами.