Без якісної вентиляції не обходиться жоден об'єкт, незалежно від його призначення. Вентиляційні системи обов'язкові в житлових будинках, висотках, офісах, виробничих, складських, торгових та будь-яких інших приміщеннях.

Їх завдання – забезпечення припливу свіжого і відведення відпрацьованого повітря. Крім того, сучасна вентиляція може виконувати і додаткові функції: нагрів, фільтрацію, зволоження, охолодження, тощо. Таким чином в приміщенні підтримується максимально здоровий і комфортний мікроклімат.

Відсутність припливу свіжого повітря в приміщенні – найпоширеніша причина поганого самопочуття, частих застуд і хвороб, сонливості, низької працездатності та занепаду сил.

Відкриття вікон в якості провітрювання не здатне забезпечити стабільний приплив, не кажучи про фільтрацію, нагрівання та інші додаткові можливості. Крім того, вікно – одне з основних джерел втрати тепла. Взимку в приміщенні з відкритими вікнами завжди буде холодно, а влітку – навпаки, жарко. До того ж, через відкрите вікно проникає шум, пил, комахи, а іноді це ще і приманка для зловмисників.

Якісна вентиляційна система повністю вирішує це питання.

Типи вентиляційних систем

Вентиляційні системи класифікуються за різними критеріями:

  • Спосіб руху повітря. Природна і штучна вентиляція. Природний приплив забезпечує різниця температур і коливання тиску за рахунок висоти. Штучний підтримується вентилятором. Природні системи дешеві і надійні. Саме вони застосовуються в першу чергу. Механічне обладнання забезпечує додаткові функції та використовується там, де природної вентиляції недостатньо.
  • Призначення. Припливна і витяжна вентиляція. Припливна забезпечує приплив свіжого повітря в приміщення, опціонально – з нагріванням, охолодженням, зволоженням або очищенням. Витяжна видаляє відпрацьоване повітря. Зазвичай обидві системи використовуються в комплексі.
  • Конструкція. Набірна і моноблочна вентиляція. Набірна система збирається індивідуально з окремих фільтрів, вентиляторів, глушників та автоматики. Вона легко адаптується під конкретні потреби, але вимагає виключно професійного проектування. Моноблочні системи – готове рішення, в якому всі компоненти вже приховані в цілісному моноблоці. Переваги такої системи – налагоджена робота всіх компонентів між собою і компактність.

За принципом обслуговування вентиляційна система буває локальною або загальною. Локальна використовується для окремих ділянок, наприклад – в місцях скупчення шкідливих викидів на виробництві. Загальна використовується в житлових будинках для вентиляції всього приміщення.

Як правильно обрати вентиляційну систему?

Система вентиляції підбирається індивідуально під кожен об'єкт. При цьому враховується:

  • Місце планованої установки;
  • Призначення об'єкта (житловий будинок або промислове підприємство);
  • Конструкція і дизайн, те, як система впишеться в інтер'єр приміщення;
  • Потужність, швидкість, об’єм повітря, що подається;
  • Наявність шумопоглинаючого корпусу, додаткової ізоляції;
  • Можливість регулювання температури, вологості, інші додаткові функції.

Для різних приміщень потрібні різні системи. Для цього використовуються побутові та промислові, канальні, дахові, відцентрові та інші вентилятори.

Фахівці нашої компанії «RoofTrend» допоможуть підібрати необхідні матеріали і аксесуари для облаштування покрівлі, підпокрівельного простору та необхідних комунікацій. У нас – багатий досвід в поєднанні з кращими сучасними трендами.