Сучасне будівництво має у своєму розпорядженні практично необмежені можливості та ресурси. В наявності – безліч матеріалів, однаково доступних, поширених і популярних. Ось лише деякі з них:

 • Традиційна цегла. Класичні цегляні будинки знайомі кожному. При правильному укладанні вони здатні простояти більше століття, не боячись морозів, спеки, опадів і вітру. Технологія виготовлення і кладки цегли відпрацьована до досконалості з давніх часів. Зустрічаються повнотіла і пустотіла, керамічна (та сама червона) і силікатна (біла, на основі вапна і піску) цегла.
 • Клінкерна цегла. Клінкер відрізняється від звичайної цегли технологією виготовлення. Випал при більш високих температурах і використання спеціальних видів глини робить його максимально міцним, довговічним і красивим. Така цегла має відмінні експлуатаційні характеристики і прекрасні декоративні властивості. Вона обійдеться дорожче, але дозволить заощадити на обробці, додатковій ізоляції та інших роботах.
 • Керамоблоки. Екологічний, теплий, дешевий матеріал на основі обпаленої глини з додаванням тирси. Такі будинки швидко будуються і можуть бути багатоповерховими. Пазо-гребневе з'єднання і великі габарити прискорюють процес. Блоки дихають, добре поглинають шум і зберігають тепло, але вимагають додаткової обробки.
 • Блоки газобетонні. Вони менш красиві і естетичні, але зате чудово зберігають тепло, виграючи навіть у товстих багатошарових цегляних стін. Такий ефект забезпечує пориста структура. Блоки легкі, негорючі, легко ріжуться і швидко укладається.
 • Деревина. Дерев'яні будинки будуються зі зрубу, бруса, за каркасною або за іншими технологіями, але всі вони мають безсумнівні переваги, властиві натуральній деревині. Дерево гарне, екологічне, корисне. Можна обійтися без зовнішньої і внутрішньої обробки, адже дерев'яні споруди гарні самі по собі. У таких будинках – максимально комфортний і здоровий мікроклімат, завдяки чому вони залишаються популярними століттями, незважаючи на появу маси нових матеріалів. Спеціальні просочення дозволяють повністю позбутися від основних проблем: паразитів, гниття, пожежонебезпеки.

Що врахувати при виборі матеріалів?

Вибір будівельних матеріалів – одне з перших і ключових питань, з яким необхідно розібратися. Кожен з варіантів має свої особливості та переваги. Саме тому так важливо не помилитися і врахувати всі індивідуальні нюанси:

 • Специфіка місцевості і клімату. У різних регіонів – свої нюанси, в залежності від місця розташування, особливостей ґрунту, кліматичних і погодних умов.
 • Бюджет. Полегшені матеріали зазвичай менш надійні і добротні, зате обходяться дешевше, а також істотно скорочують витрати на фундамент.
 • Терміни. При обмежених термінах будівництва краще віддати перевагу каркасним спорудам або великим блокам.
 • Ізоляція. Щоб не витрачатися на додаткову ізоляцію, можна відразу вибрати матеріали з відповідної теплопровідністю.
 • Оздоблення. Деякі матеріали вимагають облицювання, коли інші можуть зовсім не потребувати декоративного оздоблення, як, наприклад, клінкерна цегла.
 • Вподобання. Комусь комфортніше за добротною кам'яною стіною, а хтось мріє про затишний дерев'яний будинок.

Фахівці нашої компанії «RoofTrend» допоможуть визначитися з відповідними матеріалами для проекту будь-якої складності, поєднуючи багатий досвід з сучасними тенденціями.