Клінкерна плитка – один з найпопулярніших матеріалів для оздоблення будівель та оформлення інтер'єру. Саме поняття прийшло з німецької, адже саме там характерний звук при простукуванні звучить як klink. Але сам матеріал вперше придумали нідерландці, ще в 19-му столітті створивши першу дорогу між Амстердамом і Гарлемом з високоміцного керамічного каменю.

На батьківщині матеріал стрімко отримав популярність, адже в країні практично не доступні запаси каменю, придатного для будівельних і декоративних робіт. Поступово технологія вийшла далеко за межі Нідерландів і широко поширилася по Європі і Америці.

Для виготовлення клінкерної плитки використовується сланцева тугоплавка глина певного складу. Випал проводиться при температурі 1300 градусів, що значно перевищує середню температуру випалу кераміки. Саме так вдається домогтися характерної структури клінкеру.

Фішка декоративного матеріалу – різноманітність відтінків і фактур. Для фарбування використовуються різні види глини і натуральні барвники. Хоча основні відтінки – традиційні (жовтий, білий, червоний, помаранчевий, коричневий), можливі і варіації.

По фактурі клінкерна плитка буває гладкою, шорсткою, оформленої під грубо обтесаний камінь, покритою глазур'ю. Розміри і форма варіюються, особливо – при штучній роботі.

Переваги клінкерної плитки

Завдяки особливій технології виробництва, клінкерна плитка має цілий ряд переваг:

  • Відмінні характеристики міцності, стійкість до розривів, деформації, вигину, стиску, тривалих статичних навантаженнь;
  • Стійкість до несприятливих зовнішніх впливів, включаючи опади, низькі температури, підвищену вологість, ультрафіолет;
  • Несприйнятливість до агресивних хімічних складів, включаючи луги і кислоти;
  • Стійкість до стирання і зносу;
  • Абсолютна екологічність, відсутність токсичних компонентів і барвників, відсутність небезпечних випарів при нагріванні;
  • Хороша вогнестійкість і пожежна безпека;
  • Неслизька поверхня;
  • Стійкість до цвілі, грибку, біологічних уражень;
  • Невибагливість при догляді, легкість видалення різних забруднень.

Міцна і невибаглива клінкерна плитка на основі натуральної сировини однаково ефективно застосовується в приміщенні або зовні, не доставляючи проблем при укладанні та експлуатації.

Варіанти використання

Сфера застосування клінкерної плитки практично не обмежена. Саме це дозволяє їй впевнено утримувати свої позиції при всьому різноманітті сучасних оздоблювальних матеріалів.

Вона успішно використовується для облицювання фасадів і ландшафтних робіт, відрізняючись стійкістю до атмосферних перепадів і надійно захищаючи будівлі. З її допомогою можна легко, швидко і порівняно недорого видозмінити будь-який фасад.

У ландшафтному дизайні клінкер підійде для мощення двориків, альтанок, терас, доріжок. Вона стійка до зносу, навантажень і ударів. На практиці майданчик, вимощений клінкерною плиткою, витримує навіть навантажений товарний вагон.

В інтер'єрі клінкер однаково успішно використовується в житлових або спеціальних приміщеннях, на зразок оздоблення ванної кімнати або сауни. Мінімальне вологопоглинання дозволяє не бояться навіть тривалого контакту з водою і забезпечує стійкість до гниття і цвілі. Вогнетривка плитка підходить для обробки камінів і димоходів. Також клінкер ідеально підходить для створення популярних стилів лофт або прованс, і навіть для традиційної класики.

Підібрати необхідні матеріали для будівельних і оздоблювальних робіт допоможуть наші фахівці. Компанія «RoofTrend» поєднує багаторічний досвід, сучасний підхід і високий професіоналізм.